czwartek, 09 sierpnia 2007

Już w tą sobotę na Estádio Municipal de Leiria odbędzie się spotkanie rozpoczynające sezon rozgrywek w Portugalii, czyli mecz o Supertaça Cândido de Oliveira. Mistrzowie Portugalii Porto zmierzą się ze zdobywcą Pucharu, czyli Sportingiem. 

W przerwie letniej Jesualdo Ferreira sprzedał dwóch kluczowych 
zawodników - Andersona do Manchesteru United, oraz Pepe do Realu Madryt. Do obrony wraca zatem Pedro Emmanuel, który w poprzednim sezonie leczył kontuzję, a środek pola zasilić ma 20-letni Brazylijczyk Leandro Lima. Porto do Leirii przyjedzie niemal w najsilniejszym składzie, ponieważ do kadry Ferreira wliczył Lucho Gonzaleza oraz Ricardo Quaresmę, nie będzie natomiast kontuzjowanego Ernesto Fariasa.

Jeśli chodzi o Sporting, Paulo Bento rozpocznie ten sezon bez 
zawodnika portugalskiej drużyny narodowej, Naniego, który parę miesięcy temu dołaczył do ekipy Manchesteru United, oraz rewelacyjnego bramkarza Ricardo, który jako pierwszy obronił trzy rzuty karne w meczu Mistrzostw Świata (sprzedany do Realu Betis). Z numerem pierwszym wystąpi wychowanek Leoes, Rui Patricio, który dotychczas rozegrał jeden mecz w barwach klubu z Alvalade.

W dotyczasowej historii Superpucharu jedynie dwa razy 
Dragoes zmierzyli się z Leoes, i za każdym razem górą była drużyna z Lizbony (w 1995 oraz 2000 roku). Trzecie spotkanie dopiero przed nami i na pewno będzie ono równie ekscytujące, jako że trofeum jest niezwykle prestiżowe. Jednak jeśli brać pod uwagę wszystkie oficjalne mecze Sportingu oraz Porto, drużyna mistrza Portugalii ma miażdzącą przewagę - 15 zwycięstw w 26 meczach, przeciwko 5 triumfom Sportingu.

Mecz rozpocznie się o godzinie 22 czasu polskiego. Opracowanie 
na podstawie tego artykułu.

środa, 08 sierpnia 2007

wiem, że to nie czas ani miejsce na prywatne sprawy, ale tak sobie pomyślałam, że czas wyjasnic sprawę zniknięcia ao vivo na jakiś czas z listy często aktualizownych blogów sportowych.

otóż nie dostałam się na filologię portugalską.

bywa. już miesiąc prawie nie mogę się z szoku otrząsnąć. za 
trzymanie kciuków dziękuję bardzo Xsolitax oraz Sergiuszowi! może niebawem wrócę do pisania o piłce i sprawach okołoportugalskich.

Creative Commons License
Blogi Sportowe


eXTReMe Tracker