poniedziałek, 02 lipca 2007
"Zakończyły się poszukiwania lewego obrońcy przez Zagłębie Lubin. Jutro do Polski przylatuje Portugalczyk, Tiago Gomes. Defensor Benfiki Lizbona (ostatnio grał w pierwszoligowym zespole Estrela Amadora) został wypożyczony na rok.

Reprezentant swojego kraju w kategorii U-21 (był w kadrze na czerwcowy turniej w Tulonie) trafił do Polski, choć bardzo chciał go CFR Cluj. Rumuni podobno oferowali za niego aż 1,5 miliona euro. Benfica wybrała jednak ofertę Zagłębia, gdyż zamierza ściślej współpracować z mistrzem Polski."

Jeden z najlepiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia, mało z krzesła nie spadłam, gdy o tym przeczytałam (dziękuję za wiadomość niezawodnej xolitax). Wiadomośc cytowana za Onetem.

Zeby było śmieszniej, w Benfice gra dwóch zawodników, którzy nazywają się Tiago Gomes, obaj zresztą są rówieśnikami. Obaj też byli wypozyczeni do Estreli de Amadory w poprzednim sezonie. Ale tylko jeden brał udział w turnieju w Tulonie...
niedziela, 01 lipca 2007

 

Portugalia będzie Mistrzem Świata;-)

Młodzieżówce Portugalii do lat 21 niestety nie udało się wyjśc z grupy na Mistrzowach Europy rozgrywanych niedawno w Holandii, no cóż, bywa. Szkoda tym większa, że rezultaty uzyskane przez druzynę były zdecydowanie poniżej ich możliwości, wystarczy powiedzieć, że w kadrze znależli się tacy zawodnicy, jak Joao Moutinho, Hugo Almeida czy Nani....

Lecz po wczorajszym historycznym zwycięstwie reprezentacji Polski nad Brazylią na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata wypadałoby przyjrzeć się kadrze Portugalii do lat 20, której udało się zakwalifikować na turniej w zeszłorocznych ME U19 (które rozgrywane były w Polsce). Podobnie jak Polska, Portugalia zajmując wtedy trzecie miejsce w grupie zapewniła sobie udział w MMŚ.

Ostatnie treningi przed jutrzejszym spotkaniem z Nową Zelandią trener reprezentacji Jose Couceiro poświęca przede wszystkim na dopracowanie taktyki. Na wczorajszej konferencji prasowej Bruno Pereirinha przyznał, że jego zespół jest w optymalnej dyspozycji i wierzy, że uda się dotrzeć przynajmniej do ćwierć-finału. Portugalia trafiła do grupy C razem z Nową Zelandią, Meksykiem oraz Gambią więc nie są to druzyny znajdujące się poza zasięgiem seleccao.


Bruno Pereirinha, fot. FPF 

Choć Portugalcycy należą do faworytów całego turnieju, sami wolą koncentrować się na jak najlepszym zagraniu meczów grupowych, a dopiero potem mysleć o czekających ich przeciwnikach w fazie pucharowej, ktorymi najprawdopodobniej będą Brazylia lub Argentyna.

Wspaniałą rzeczą odnośnie obecnego składu reprezentacji do lat 20 jest to, że ci chłopcy grają już ze sobą od czasów kadry U16, kiedy to prowadził zespół Edgar Borges, zastąpiony następnie przez Carlosa Dinisa, który doprowadził druzyne do 3 miejsca w ME do lat 17 w roku 2004.

W tym roku drużyna znalazła się już pod skrzydłami Jose Couceiro, który doskonale zaprazentował się jako selekcjoner - jego podopieczni w 12 tegorocznych spotkaniach zdobyli aż 31 bramek, tracąc zaledwie jedną, w pierwszym spotkaniu z Polską.

Kadra Portugalii na MMŚ

FPF o faworytach

Confiança

Creative Commons License
Blogi Sportowe


eXTReMe Tracker