wtorek, 08 czerwca 2010

To już pewne - Portugalska Federacja potwierdziła, że kontuzjowanego Naniego (Man Utd) zastąpi na mistrzostwach Ruben Amorim (Benfica). Trener reprezentacji, Carlos Queiroz, już w sobotę wspominał o kontuzji jednego z czołowych zawodników, jednak spodziewał się, że uraz obojczyka nie przeszkodzi Naniemu w udziale w nadchodzących mistrzostwach. Niestety po konsultacjach z lekarzami selekcjoner musiał podjąć decyzję o wykluczeniu go ze składu. Czy powołanie na jego miejsce Amorima jest sporym osłabieniem drużyny? To się okaże. (maisfutebol)

Tymczasem drużyna Portugalii właśnie wygrała w meczu sparingowym z reprezentacją Mozambiku 3:0, po golu Danny'ego (Zenit) oraz dwóch trafieniach Hugo Almeidy (Werder Brema). Nikomu niepotrzebna ciekawostka: strzał Danny'ego był 800. golem w historii reprezentacji Portugalii, a sam mecz - 500. spotkaniem ekipy das Quinas. (maisfutebol)

Było to ostatnie spotkanie przed turniejem. Selekcjoner kadry nie wystawił najsilniejszego składu - z ławki poczynania kolegów obserwował m.in. Cristiano Ronaldo, który wszedł na boisko dopiero w 63. minucie, zastępując Simao. (więcej na abola.pt)

Następny mecz zostanie rozegrany 15. czerwca w ramach Mistrzostw Świata, a reprezentacja stawi czoła zawodnikom z Wybrzeża Kości Słoniowej.

I czysta formalność - lista powołanych na turniej.

Dla wszystkich zainteresowanych reprezentacją Portugalii - Nike Football Portugal, oficjalna strona sponsora drużyny na fejsbuku, na której można znaleźć najnowsze informacje, zdjęcia i materiały wideo ze zgrupowania. Polecam!

Creative Commons License
Blogi Sportowe


eXTReMe Tracker