Blog > Komentarze do wpisu

życie po życiu, życie po Nanim

To już pewne - Portugalska Federacja potwierdziła, że kontuzjowanego Naniego (Man Utd) zastąpi na mistrzostwach Ruben Amorim (Benfica). Trener reprezentacji, Carlos Queiroz, już w sobotę wspominał o kontuzji jednego z czołowych zawodników, jednak spodziewał się, że uraz obojczyka nie przeszkodzi Naniemu w udziale w nadchodzących mistrzostwach. Niestety po konsultacjach z lekarzami selekcjoner musiał podjąć decyzję o wykluczeniu go ze składu. Czy powołanie na jego miejsce Amorima jest sporym osłabieniem drużyny? To się okaże. (maisfutebol)

Tymczasem drużyna Portugalii właśnie wygrała w meczu sparingowym z reprezentacją Mozambiku 3:0, po golu Danny'ego (Zenit) oraz dwóch trafieniach Hugo Almeidy (Werder Brema). Nikomu niepotrzebna ciekawostka: strzał Danny'ego był 800. golem w historii reprezentacji Portugalii, a sam mecz - 500. spotkaniem ekipy das Quinas. (maisfutebol)

Było to ostatnie spotkanie przed turniejem. Selekcjoner kadry nie wystawił najsilniejszego składu - z ławki poczynania kolegów obserwował m.in. Cristiano Ronaldo, który wszedł na boisko dopiero w 63. minucie, zastępując Simao. (więcej na abola.pt)

Następny mecz zostanie rozegrany 15. czerwca w ramach Mistrzostw Świata, a reprezentacja stawi czoła zawodnikom z Wybrzeża Kości Słoniowej.

I czysta formalność - lista powołanych na turniej.

Dla wszystkich zainteresowanych reprezentacją Portugalii - Nike Football Portugal, oficjalna strona sponsora drużyny na fejsbuku, na której można znaleźć najnowsze informacje, zdjęcia i materiały wideo ze zgrupowania. Polecam!

wtorek, 08 czerwca 2010, woszka

Polecane wpisy

  • Cała Portugalia płacze.

    Ofiara własnych błędów, zupełnie obnażonych słabych punktów, związanych być może z euforią po wcześniejszych zwycięstwach nad Turcją i Czecham i, Portugalia od

  • Pomeczowe wypowiedzi Portugalczyków

    Pepe , naturalizowany Brazylijczyk, po swoim pierwszym golu w barwach Seleccao - "Nie potrafię opisać, co czuję. Mogę być jedynie wdzięczny Portugalczykom,

  • Kilka myśli

    Czas najwyższy wrócic do pisania, tym bardziej ze nasze chłopaki wygrywają, a dokładnie wygrali już pierwszy mecz na Euro, po golach Pepe i Meirelesa . Pare m

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Creative Commons License
Blogi Sportowe


eXTReMe Tracker